O nás

Chovatelská stanice britských koček /BSH/

BRITISH VELVET - CZ

FIFE - ČSCH

Britské kočky chováme již od roku 2001

Patříme k lidem, kteří si britské kočky zamilovali na první pohled.

Okouzlila nás jejich mohutnost a přitom  něžnost, jejich huňatý a na dotek tak příjemný kožíšek, jejich panenkovský výraz. Prostě jsou to krásní medvídci!

Zaměřujeme se na chov britských koček v barvách: lilové, modré a čokoládové, krémové, bílé, želvovinové, cinnamon a fawn. Moc se nám líbí i různooké kočičky (kvůli tomu jsme si pořídili i kočičky s podílem bílé barvy a odd-eyed genem), to je zatím naše přání… .

Naši kočičí miláčci bydlí společně s námi. Usilujeme především o vysokou kvalitu námi chovaných zvířat a také jejich potomků. K tomu též patří hodně lásky a pozornosti, kvalitní potrava a výborná veterinární péče, kterou jim poskytujeme. Výsledkem pak jsou krásné a spokojené kočičky, které přispívají k naší radosti ze života.

Všechna naše chovná zvířata jsou testovaná na FIV, Felv s negativními výsledky a pravidelně očkována kromě běžných vakcín i na Felv. Dne 28.7.2008 nám poprvé přišly výsledky testů PKD-DNA z laboratoře v Austrálii a všechny naše kočky i kocouři jsou CLEAR= NEGATIVNÍ. Všichni naši kocouři i kočičky jsou PKD-DNA negativní. Naše kocoury jsme poprvé testovali na HCM 21.8.2008 a byli NEGATIVNÍ. 3.11. 2008 byly testovány na HCM naše 3 „zakladatelky chovu“ Aida , Clarisa a Camellie – VŠECHNY jsou NEGATIVNÍ! Ostatní kočičky: Aria, Yoyo a Praline byly 11.2.2009, také 2010 a 2013 také testovány na HCM a VŠECHNY jsou NEGATIVNÍ!!!EC, JW,DM Camellia British Velvet*CZ – BRIc byla testována i v r. 2010. Také naši kocouři: SC XL Bugatti of Dyade*NL-BRIb, PL*Muezzi Ollie Cream – BRIe byli otestován na PKD-DNA, FIV, Felv a vše je NEGATIVNÍ. HCM testujeme opakovaně, zvláště u chovných kocourů. V roce 2013 byli testovány na HCM tyto kočičky: Praline, Yoyo, Aria, Grace a jsou NEGATIVNÍ, také chovní kocouři GIC Incognito vom Zigeunerboden*A – BRIa, SC XL Bugatti of Dyade*NL- BRIb a PL*Muezzi Ollie Cream byli v r. 2013 testováni na HCM – VŠICHNI NEGATIVNÍ! Náš krémový harlekýn EFIM BRIRASPBERRY*RU je také PKD-DNA a HCM negativní, taktéž skořicový kocourek Vinci von Walder*DE je HCM a PKD-DNA negativní. Stejně tak i náš modrý kocourek PRESTIGE REVIVAL*RU. Také modrý kocourek z našeho odchovu Tummy Ing. British Velvet*CZ je HCM negativní. Jakmile si pořídíme novou kočičku nebo kocourka, jsou nejprve otestováni(na FIV, Felv, PKD-DNA, příp. i jiné nemoci), pak naočkováni. HCM testujeme nejdříve v 1. roku věku, dřív to ani nemá cenu. Než je některý jedinec použit k chovným účelům, nejprve ho otestujeme. Na testy HCM jezdíme – zvláště u chovných kocourů – opakovaně, abychom předešli tomu, že bychom odchovávali nemocná koťátka. Zdraví našich chovných zvířat je pro nás velice důležité!!!

V případě potřeby nás prosím kontaktujte

Naše kocoury na krytí cizích kočiček NEPOSKYTUJEME!!! Po špatných zkušenostech jsme se zařekli, že už cizí kočičky krýt nebudeme. Prosím, ani nás ohledně této služby nekontaktujte! Kocourky do chovu v CZ ani do PL neprodáváme!

Věnujte, prosím, pozornost těmto upozorněním:

  1. naše kocoury na krytí cizích kočiček neposkytujeme!
  2. neprodáváme koťátka bez PP!
  3. do CZ neprodáváme kocourky do chovu!
  4. záloha na koťátko je nevratná! (výjimku stanovuje pouze chovatel koťátka)
  5. neposíláme letecky samotná koťátka (v zavazadlovém prostoru)!

 

NESOUHLASÍME S PŘEPRAVOU ZVÍŘAT PROSTŘEDNICTVÍ CARGO(myšleno v zavazadlovém prostoru letadla)!!! Pokud někdo nerespektuje naše výslovné přání a přepravuje naše koťátko v motorovém prostoru letadla, žádná naše záruka se na uvedeného jedince nevztahuje! Naopak, na takové případy se vztahuje sankční postih za poškození naší chovatelské stanice!

Rezervace koťátka platí do 4 měsíců věku. Pokud si zájemce do této doby kotě nepřevezme, propadá mu záloha a koťátku hledáme nového majitele.

Přepravu koťátka si zajišťuje a hradí nový majitel.

Našim přáním je odchovávat typově krásná koťátka s mazlivou povahou. Všem se snažíme dát co nejvíce lásky! Do nových domovů odchází nejdříve ve 13 týdnech – odčervená, očkovaná, plně socializovaná. Koťátka nechováme odděleně, jsou zvyklá na běžný chod domácnosti, na ostatní kočky a na naše mazlení a hlazení. Pro nás znamená slovo chovatel, že svá zvířata chováme na klíně a mazlíme. Nechceme být chovatelé- ve smyslu množitelé. Chov ušlechtilých koček je pro nás potěšením a je to i v určitém smyslu terapie. Britské kočky jsou plemenem, které nám povahově nejvíce vyhovuje a pořád je na nich co obdivovat!

Věříme, že i Vy – po shlédnutí našich stránek – získáte oblibu v tomto plemeni!